Парк «Аскольдова Могила»

Парк
«АСКОЛЬДОВА
МОГИЛА»

6
5

Про проект

     Парк розташований в історичному, древньому місці, сповненому  таємниць і легенд. За літописним переказом, саме тут — на схилах Дніпра, у 882 році похований київський князь Аскольд, звідки і походить назва “Аскольдова могила”.

     Основною ідеєю організації парку є чітке розмежування території на три зони: меморіальну; зону тихого відпочинку та зону екстремального велоспорту, що є основною функцією організації дозвілля молоді в цьому парку.

     Спираючись на історичну спадщину місцевості та поховання (від кінця XVIII до початку ХХ ст.)  в зоні Аскольдової могили, місце пропонується реорганізувати у парк “світла і тіні”, меморіал, що увіковічує історію даної місцевості у вигляді ліхтарів, що розташовані по всьому ландшафту та підвісна алея, на якій наочно буде зображено всю хронологію подій. Підсвічування парку буде трьох видів: на вже існуючих терасах додаються ліхтарі, вбудовані у дорожнє покриття з одного боку (або у бордюри); поміж дерев, найближчих до пішохідних доріжок, будуть розвішані ліхтарі на тросах; у найглибших точках, відносно пішохідних доріжок, встановлюватимуться ліхтарі на високих трубах або інших підпорках.

     Різноманіття підсвічування підтримує ідею концепції цього місця: єднання душ людей, що були тут поховані та увіковічення їх пам’яті.

     Наступна зона – зона відпочинку. Шляхом терасування на одному зі схилів будуть додані ще декілька доріжок з місцями для відпочинку. Вона є лінією переходу або розмежування між меморіалом та зоною активного відпочинку. Також ця зона передбачує дитячий майданчик для маленьких відвідувачів парку.

     Для дітей підліткового віку створена зона з екстрим-парком для велоспорту. Місцевість виділеної зони має досить круті схили, які придатні для облаштування поміж деревами доріжок велотреку, так званні дерти, для катання на спеціальних велосипедах. Подалі від них є майданчики для катання на роликах, скейтах та інших легших велосипедах. Передбачено також будівлю-конструкцію  ззовні, що має місця для сидіння, місця де можна придбати їжу, зберігати спортивний інвентар та приміщення для велоклубу. Внутрішня  частина – приміщення вбиральні.  Зазначена зона проектується з урахуванням всіх можливостей  експлуатації – щоденне катання усіх бажаючих, занять велоклубу та проведення спортивних змагань.

     Господарчі майданчики розташовані у найближчій доступності для спеціалізованої техніки для прибирання сміття.

     Всі доріжки продумані таким чином, що відвідувач так чи інакше пересувається плавно між зонами і має швидкий доступ до всіх необхідних йому точок парку.

     Незважаючи на всі зміни, що об’єднує у собі концепція, головним є підвісна прогулянкова дорога. Ця споруда перша в Києві за своєю конструкцією – підвісна алея, що спирається на металеві підпори та залізобетонні стакани, які служать фундаментом для підпорів. Точками опори даної конструкції є оглядові майданчики, які вже існують але не експлуатуються.

     Проект був розроблений на замовлення КО “Київзеленбуд”, авторським колективом-архітекторів та ландшафтних дизайнерів: О.Цой, В.Клименко, О.Копилківська, О.Андрусенко, при участі Г.Панової.

Translate »